Orhaneli Devlet Hastanesi

Bursa İl Sağlık Müdürlüğü
Orhaneli Devlet Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Servislerimiz

Güncelleme Tarihi: 10/01/2018

ACİL SERVİSİ

Hastanemiz Acil Servisi C Blok zemin katındadır.

Acil servisimiz 24 saat kesintisiz hizmet vermektedir.

Acil Servisimizde, Sarı alanda 4 gözlem yatağı, Müşahede odasında 6 Müşahede yatağı bulunmaktadır. Hastanemiz Acil Servisine başvuran hastalar triaj sistemine göre muayene edilir. Acil Hekimi Müdahale ettiği hastanın uygun zamanlarda konsültasyonunu ister. Yakınlarına Hastanın durumu hakkında bilgi verir. Müşahede odasındaki hastanın hayati bulguları taburcu olana kadar dikkatle takip edilip, kaydedilir. Hastaların Mahremiyetine dikkat edilerek acil serviste bulundukları süre içinde kendilerini rahat ve güvende hissedecekleri tüm önlemler alınır.

 
 

KADIN HASTALIKLARI - GENEL CERRAHİ SERVİSİ

Hastanemiz B Blok 1. katındadır.

 Servis 2 bölümden oluşmaktadır. 7 Kadın Hastalıkları ve Doğum Servisi yatağı, ve 7 Genel Cerrahi Servisi yatağı olarak ayrılmıştır. Hasta odalarının tamamı WC - Banyolu ve tamamında mini buzdolabı bulunmaktadır. Her odada Refakatçinin dinlenebileceği pozisyon alabilen koltuklar bulunmaktadır.

   Kadın Hastalıkları ve Doğum servisi hastalarının yanı sıra serviste Ameliyattan gelen Post-op hastalarda takip edilmektedir. Kliniğe yatan hastayı servis Ebesi karşılar, kendini tanıtır, Hastanın öz değerlendirmesini yapar, ve yatış işlemlerini tamamlar. Klinik tanıtılır ve hasta odasına yerleştirilir. Hekim tarafından yazılan takip ve tedavisi yapılır. Hastane kuralları, yemek saatleri, Hasta odası kullanımı hakkında eğitim ve bilgilendirme yapılır. Operasyon için yatırılan hastaların girişim işlemleride Doktor ile koordineli şekilde planlanır. Hasta hekim tarafından günde 2 kez vizit yapılarak hastalığı hakkında bilgilendirilir. Takip ve tedavisi tamamlanan hastanın kişisel eğitimleride yapıldıktan sonra taburcu edilmektedir.

 

DAHİLİYE SERVİSİ

Hastanemiz B Blok 2. katındadır.
 Dahiliye Servisi 17 yataktan oluşmaktadır. Kliniğe yatan hastayı servis Hemşiresi karşılar, kendini tanıtır, Hastanın öz değerlendirmesini yapar, ve yatış işlemlerini tamamlar. Klinik tanıtılır ve hasta odasına yerleştirilir. Hekim tarafından yazılan takip ve tedavisi yapılır. Hastane kuralları, yemek saatleri, Hasta odası kullanımı hakkında eğitim ve bilgilendirme yapılır. Hasta hekim tarafından günde 2 kez vizit yapılarak hastalığı hakkında bilgilendirilir. Takip ve tedavisi tamamlanan hastanın kişisel eğitimleride yapıldıktan sonra taburcu edilmektedir.

ÇOCUK SERVİSİ

Hastanemiz B Blok 3. katındadır.

Çocuk Servisi 17 yataktan oluşmaktadır. Kliniğe yatan hastayı servis Hemşiresi karşılar, kendini tanıtır, Hastanın öz değerlendirmesini yapar, ve yatış işlemlerini tamamlar. Klinik tanıtılır ve hasta odasına yerleştirilir. Hekim tarafından yazılan takip ve tedavisi yapılır. Hastane kuralları, yemek saatleri, Hasta odası kullanımı hakkında eğitim ve bilgilendirme yapılır. Hasta hekim tarafından günde 2 kez vizit yapılarak hastalığı hakkında bilgilendirilir. Takip ve tedavisi tamamlanan hastanın kişisel eğitimleride yapıldıktan sonra taburcu edilmektedir.